ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19806 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zemřel moderátor Larry King

0 jsk 25.1.2021

Slavný americký moderátor Larry King zemřel v sobotu v nemocnici Cedars-Sinai v Los Angeles na komplikace spojené s onemocněním covid-19. Bylo mu 87 let. Uvedl to britský deník The Mirror s odvoláním na oznámení společnosti Ora Media.

Začátkem ledna média informovala, že byl hospitalizován po nakažení se koronavirem. Moderátor měl však i předtím zdravotní problémy. Mimo jiné trpěl cukrovkou a překonal několik infarktů. V roce 2017 oznámil, že mu diagnostikovali rakovinu plic a podstoupil úspěšnou operaci.

Jeho kariéra v rozhlase a televizi trvala 63 let. Uznávaný byl jako nestranný moderátor. V zpravodajské televizi CNN moderoval 25 let program Larry King Live. Z relace odešel v roce 2010 po odvysílání více než šesti tisíc epizod. V následujícím roce byl oceněn Emmy za celoživotní dílo.

V březnu 2012 založil spolu s magnátem Carlosem Slimem produkční společnost Ora TV, která vysílala jeho show Larry King Now. V září 2017 uvedl, že nemá v úmyslu jít do důchodu a očekává, že své programy bude moderovat, dokud nezemře.

Tagy: