ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11639 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zemřel Mike Starr, bývalý baskytarista Alice In Chains

0 Redakce 9.3.2011

Bývalý baskytarista americké skupiny Alice In Chains Mike Starr byl v úterý nalezen ve svém domě v Salt Like City v Utahu mrtev. Podle policie pravděpodobně nebyl obětí zločinu, nicméně další podrobnosti k jeho úmrtí zatím neoznámila.

Místní média přispěchala s poznámkou, že čtyřiačtyřicetiletý hudebník měl celoživotně problémy s drogami. Před dvěma lety navíc v televizním pořadu Celebrity Rehab přiznal, že se potýká s drogovou závislostí. Zda za jeho smrt mohou narkotika, objasní až toxikologické testy, jejichž vyhotovení může trvat dva měsíce.

Z Alice In Chains odešel Starr krátce poté, kdy v roce 1992 vydala klíčové album Dirt. Písně na něm se zabývají drogovou tématikou a otázkami smrti, jsou temné a kapela později několikrát přiznala, že byly velice osobní. Před devíti lety pak zemřel na předávkování zpěvák kapely Alice In Chains Layne Staley.

Kytarista Jerry Cantrell a bubeník Sean Kinney, kteří se se Starrem v Alice In Chains setkali a ve skupině jsou dodnes, v prohlášení uvedli, že nad ztrátou přítele truchlí. Rovněž požádali o respektování soukromí jeho rodiny.

JŠp