ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5073 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zemřel klávesista Lynyrd Skynyrd

0 Redakce 31.1.2009

Klávesista Billy Powell z Lynyrd Skynyrd byl nalezen mrtvý ve svém domě na Floridě. Bylo mu 56 let.

V úterý 27. ledna ucítil Powell problémy s dýcháním a zavolal nouzovou linku 911. Když však zachránka dorazila, našla ho už mrtvého.

Muzikant se připojil k Lynyrd Skynyrd na samém počátku jejich exitence v roce 1970. Zažil s nimi jejich velký vzestup, když se ze skladby Sweet Home Alabama stal obrovský hit. Měl to přitom být jen vtip – reakce na songy Neila Younga Alabama a Southern Man: mladí muzikanti do textu vložili větu: „I hope Neil Young remembers, a southern man don’t want him around.“ Po letech Young nabídl smír a napsal píseň Powderfinger, která však nebyla nahrána.

20. října 1977 postihla kapelu tragédii. Chartrové letadlo kapely mělo nehodu u Gillsburgu, ve státě Mississippi. Při ní zahynuli zpěvák Ronnie Van Zant, kytarista Steve Gaines a jeho sestra, zpěvačka Cassie Gaines, spolu s tour manažerem. Powell nehodu přežil se zlomeným nosem, tržnými ránami na obličeji a poškozeným kolenem. Existence kapely byla pak přerušena na deset let. Klávesista v mezičase hrál v křesťanské rockové kapele Vision a při koncertech často vyprávěl o své znovu nalezené víře v Ježíše Krista. V roce 1987 se Billy Powell vrátil do obnovené formace Lynyrd Skynyrd a zůstal její součástí až do své smrti. Po jeho odchodu ze světa zůstává kytarista Gary Rossington jediným členem původní sestavy dnešních Lynyrd Skynyrd.

Syn Billyho Brandon Powell je kytarista a hraje v jacksonvillské rockové kapele Syntenic.