ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15993 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zemřel herec Jeff Conaway, frajer z filmu Pomáda

0 Redakce 30.5.2011

Ve věku šedesáti let zemřel v noci na pátek v Los Angeles herec Jeff Conaway, představitel frajera Kenickieho z amerického filmu Pomáda z roku 1978. Úmrtí oznámila jeho mluvčí.

Conaway skonal v losangeleské  nemocnici poté, co ho lékaři na přání rodiny odpojili od podpůrných přístrojů. Ležel tam od počátku května, kdy ho nalezli v bezvědomí na zahradě jeho domu v Beverly Hills. Od té doby se neprobral.

Conaway vedl poměrně  dramatický život. Kromě herectví se také opakovaně léčil ze závislosti na alkoholu a kokainu. Trpěl dlouhodobým nechutenstvím a v letošním roce prodělal i zápal plic a otravu krve. Navíc spadl ze schodů svého domu a zlomil si při tom kyčel a ruku.

Jeho nejznámější role je z muzikálového filmu Pomáda, v němž se objevil po boku Johna Travolty a Olivie Newton-Johnové. Vystupoval v černé kožené bundě, s napomádovanými dozadu sčesanými vlasy a s cigaretou za uchem. Objevil se také ve filmech Patriot, Muž na měsíci, 2002: Únos z ráje, Totální odhalení, Ďábelská hra a v dalších.

JŠp