ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4704 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zemřel Davy Jones z The Monkees

0 Redakce 2.3.2012

Davy Jones, člen americké skupiny The Monkees, zemřel ve středu v Indianatown na Floridě ve věku 66 let. Příčinou jeho skonu byl rozsáhlý infarkt.

Jones se na pódiu poprvé objevil se skupinou The Monkees v roce 1966 v pořadu televize CBS. Ta založila kapelu, která měla být americkou odpovědí na britské Beatles, z herců a muzikantů, které si pro potřeby stejnojmenného televizního pořadu vybrali sami diváci. Společně s Jonesem v sestavě byli Micky Dolenz, Michael Nesmith a Peter Tork. Největšími kapelními hity byly skladby I’m a Believer (která byla nedávno použita ve filmu Shrek), Daydream Believer a Last Train to Clarksville. Celkově kapela prodala 65 milionů alb a singlů po celém světě.

Jones, který v rodné Anglii začínal jako žokej, psal také glosy, verše a zajímala ho fotografie. V roce 2008 jej v anketě serveru Yahoo vyhlásili jedním z deseti největších idolů teenagerů všech dob. V loňském roce koncertoval s kolegy z The Monkees v rámci turné k pětačtyřiceti letům od vzniku kapely.

Jsem v šoku,“ prohlásil po jeho úmrtí spoluhráč Micky Dolenz. „Nikdy nezapomenu na časy, kdy jsme spolu byli v kapele. Byl pro mě jako bratr. Jeho smrt udělala v mém srdci obrovskou jizvu.

JŠp