ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7351 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zemřel britský zpěvák George Michael

0 jsk 26.12.2016

Ve věku 53 let zemřel britský zpěvák a skladatel George Michael, informovala v pondělí zpravodajská stanice BBC s odvoláním na jeho vydavatele. Muž, který začal svou kariéru v osmdesátých letech ve skupině Wham! a později pokračoval jako sólový umělec, zemřel v obci Goring v hrabství Oxfordshire.

„S velkým smutkem můžeme potvrdit, že náš milovaný syn, bratr a přítel George zemřel klidně doma v období Vánoc. Rodina žádá, aby v tomto těžkém a citlivém období bylo respektováno její soukromí. V této fázi již nebudou žádné komentáře,“ uvedl vydavatel. Příčinou smrti bylo srdeční selhání.

George Michael v posledních letech bojoval s mnoha problémy, včetně zdravotních, a se závislostmi od omamných látkách. Hlas měl však stále vynikající a zdálo se, že jeho rozsah nemá žádné hranice.

George Michael, vlastním jménem Georgios Kyriacos Panayiotis, prodal během kariéry více než 100 milionů alb. Narodil se 25. června 1963 v Londýně a s hudbou začínal v šestnácti letech. Spolu s Andrewem Ridgeleyem založili v roce 1981 popové duo Wham! Hned jejich debutové album Fantastic (1983) se dostalo na první pozici v žebříčku. V singlové Top 30 měli Wham! dvanáct písní, šest z nich se dostalo na první místo. V roce 1986 se ale ti dva rozešli a George Michael se vydal na sólovou dráhu. Ta byla ještě úspěšnější než jeho pětileté účinkování s Wham! Debutové sólové album z října 1987 má název Faith a celosvětový prodej převýšil počet 21 milionů nosičů.

Jeho poslední album se jmenuje Symphonica a vyšlo v březnu roku 2014. Na příští rok chystal k vydání novou desku a také dokument.