ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5073 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Země bez zákona jde do kin 20. září

0 Petr Hašek 11.9.2012

Snímek režiséra Johna Hillcoata Země bez zákona uvede do tuzemských kin distribuční společnost Bontonfilm 20. září.

Jedná se o skutečný příběh bratrů Bondurantových, kteří za dob prohibice obchodovali s načerno páleným alkoholem. Film odehrávající se v odlehlém koutě americké Virginie doprovází hudba dvojice Nick Cave a Warren Ellis známé ze skupin The Bad Seeds a Grinderman. Cave je pod filmem podepsaný i jako scenárista.

Bratři Bondurantovi jsou tvrdí hoši. Nejstarší z nich Howard (Jason Clarke) přežil první světovou válku, která v jeho psychice zanechala hluboké následky. Prostřední Forrest (Tom Hardy) se zocelil proděláním španělské chřipky. Nejmladší Jack (Shia LaBeouf) se od drsných bratrů odlišuje svou vnímavostí a citlivostí.

Zatímco většina obyvatel městečka živoří, podnikavým bratrům se daří. Vybudovali si totiž prosperující obchod s načerno páleným alkoholem. Nekalému podnikání ve Franklin County ale začnou krušné časy, když do města přijede zkorumpovaný zástupce šerifa Charlie Rakes (Guy Pearce). Většina obyvatel se podvoluje jeho teroru, ale bratři Bondurantové se nehodlají nikomu podřizovat.

Země bez zákona je adaptací historické novely The Wettest County in the World z roku 2008 Matta Bonduranta, který je zároveň pravnukem jedné z postav jeho příběhu. Snímek se setkal s úspěchem na letošním festivalu v Cannes, zaujal také diváky Karlovarského festivalu.

rwi