ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4809 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zelené báje snoubí literaturu s přírodou

0 jsk 17.4.2024

Nová audiokniha pro malé posluchače odhaluje, jak důležitou roli hraje příroda v našich životech. Supraphon ji vydává u příležitosti Dne země, který proběhne 22. dubna. Pod názvem Zelené báje se skrývá pět původních pohádek, které dávají odpověď na otázky, týkající se krajiny a přírody.

Pohádky básníka a původním povoláním krajinného ekologa Petra Maděry, autora dnes již kultovního atlasu hub pro děti Houbeles pictus, vám na tyto a možná ještě pozoruhodnější otázky odpoví prostřednictvím krále stromů, ducha hory nebo jen obyčejné kapky vody. Srozumitelný a přístupný námět neotřelých pohádkových příběhů ve kterých nalezneme napětí, vtip, ale i ekologické cítění propojené s bezmeznou fantazií. Vnímavý malý posluchač se tak jeho prostřednictvím může naučit rozlišovat hranice dobra a zla a nasměrovat ho na stranu všeobecného prospěchu a sounáležitosti s přírodou.

„Myslím si, že tato kniha může v dítěti určitou nenásilnou formou probudit věci, které bychom do nich jinak museli složitě tlouct a to nechceme. Zároveň je v těchto pohádkách ukryto i spoustu poselství pro dospělé, a tak určitě vznikne prostor pro debatu právě mezi rodiči a dětmi samotnými,“ reaguje na audioknihu herec Kryštof Krhovják (na snímku), který ji načetl společně s Kristýnou Jedličkovou.

Grafické řešení fyzického nosiče vzniklo ve spolupráci s ilustrátorkou původního knižního vydání (nakladatelství Mazzel) Anetou Opekarovou a grafikem Lukášem Opekarem. Autorem hudby, ruchů a nejrůznějších zvuků je hudebník a pedagog Ondřej Tichý, který své vzdělávací programy realizuje posledních dvacet let napříč školami i hudebními institucemi.