ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29821 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Žebříčku nejlépe vydělávajících mladých celebrit vévodí zpěvačky

0 Petr Hašek 16.7.2012

Žebříčku nejlépe vydělávajících mladých celebrit showbyznysu časopisu Forbes dominují ženy. V první desítve je jich šest.

Největší příjmy vykázala za poslední rok dvaadvacetiletá zpěvačka Taylor Swiftová, která si vydělala 57 milionů dolarů (1,2 miliardy korun). V první pětce je jen jeden muž, na druhém místě osmnáctiletý zpěvák Justin Bieber s odhadovanými příjmy 55 milionů dolarů.

V první šestce nejvíce vydělávajících mladých umělců je třetí je zpěvačka Rihanna (53 milionů dolarů) následovaná dalšími zpěvačkami Lady Gaga (52 milionů), Katy Perryovou (45 milionů) a Adele (35 milionů dolarů). “Jsou to talentované ženy, které vědí, jak se pohybovat v systému,” uvedla Dorothy Pomerantzová z Forbesu.

Společné podle ní mají to, že mají velké hity, i to, že jsou silnými osobnostmi. První mladou herečkou je na sedmém místě s 34,5 milionu dolarů Kristen Stewartová známá ze série upířích filmů Stmívání. Na devátém a desátém místě jsou další herci ze Stmívání Robert Pattinson a Taylor Lautner s příjmem 26,5 milionu dolarů. Osmý je rapper Lil Wayne se 27 miliony.

Forbes sestavil žebříček na základě prodejů alb, příjmů z koncertů a filmů, stejně jako z reklamy za období od loňského do letošního května. Loni pořadí vedla s přehledem s výdělkem 90 milionů dolarů Lady Gaga.

rwi