ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10166 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Žebříčku elektronických knih v Česku dominuje Jo Nesbo

0 Redakce 10.5.2012

Žebříčku elektronických knih v Česku vévédí severské detektivky Jo Nesba, jehož díla Spasitel, Nemesis, Lovci hlav a Pentagram obsadila první čtyři místa pořadí sestaveného Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Za detektivním žánrem následuje titul s ekonomickou tematikou Soumrak homo economicus trojice autorů Tomáš Sedláček, Roman Chlupatý a David Orrell.

Svaz chce žebříčkem čtenářům pomoci v orientaci na trhu a celkově obrátit pozornost ke stále se zvyšující nabídce e-knih na českém trhu.  Pořadí ale nepřináší údaje o počtu prodaných kusů. Žebříček ukazuje trendy, naznačuje zájmy čtenářů elektronických knih. Nový žebříček bude svaz zveřejňovat vždy každou první středu v měsíci na svém webu.

Český trh s elektronickými knihami sice roste, stále je ale ve srovnání s USA či západoevropskými zeměmi malý. Podle odhadu společnosti Palmknihy loni činil podíl prodeje takové četby v tuzemsku jen 0,03 procenta. V USA loni e-knihy měly pětinu na trhu s knihami. Palmknihy loni prodaly 7212 e-knih a průměrná cena jedné takové knihy byla 100 korun bez DPH.

V českém žebříčku elektronických knih v Česku se dále objevují autoři Nassim Nicholas Taleb (Černá labuť), Lars Kepler (Paganiniho smlouva), Tomáš Sedláček (Ekonomie dobra a zla), Kateřina Tučková: Žítkovské bohyně (Host) a Umberto Eco (Pražský hřbitov).

rwi