ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9366 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ze zářijové výstavy fotografií Martina Raka vyroste les

0 jsk 2.9.2020

Ve čtvrtek 17. září od 18 hodin proběhne v pražském Vnitroblocku vernisáž výstavy a benefiční aukce čtrnáct velkoformátových fotografií předního českého krajinářského fotografa Martina Raka. Patronem výstavy se stal písničkář Tomáš Klus, který s Hnutím Duha a jeho výzvou Zachraňme lesy spolupracoval již v minulosti a na akci se tentokrát objeví v trochu netradiční roli.

Výtěžek z aukce poputuje na obnovu českých lesů po kůrovcové kalamitě. Výstavu, která se měla původně uskutečnit již letos v březnu, bude možné navštívit do 26. září.

Fotografie Martina Raka upoutají snovými pohledy do zamlžené lesní krajiny: „Je to nádherný pocit stát v ranním tichu na skalním ostrohu, nad nekonečným mořem mlh, a být při tom, když se v krajině objeví první světlo. Pokouším se zachytit tuto atmosféru svým fotoaparátem a alespoň částečně se o ni s vámi podělit,“ popisuje Martin Rak svou tvorbu.

„Do lesů chodím rád už přes třicet let a vždycky se tam cítím dobře, chci jim to alespoň symbolicky vrátit. Příroda se sice nejlépe ozdraví sama, ale jelikož v ní my lidé poměrně intenzivně “hospodaříme”, tak si myslím, že je dobré lesům v té obnově trochu pomoct. Například výsadbou nových stromků nebo jejich ochranou,“ dodává fotograf.

Registrační poplatek na aukci 17. září stojí 790 Kč. V ceně je zahrnuto přidělení dražebního čísla, občerstvení a dárkový balíček navržený Martinem Rakem. Kapacita je omezená na 60 hostů. Dražební katalog bude odeslán v dostatečném předstihu před aukcí na e-mail uvedený v registraci.