ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13373 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zdenka Tichotová vydá výběr svých písniček se Spirituál kvintetem

0 jsk 19.9.2019

Zdenka Tichotová, nedílná součást Spiritual kvinteto letos slaví hned dvoje půlkulatiny. V úterý 24. září ji čeká významné životní jubileum, a navíc je to právě pětačtyřicet let od chvíle, kdy nastoupila do dnes již legendárního Spirituálu.

Lepší důvody pro připomenutí jejího skvělého podílu na kapelou rozdávané kolektivní radosti bychom hledali asi stěží, a tak v pátek 20. září spatří světlo světa její první profilové album Zpívání se Spirituál kvintetem! Sestavil jej její manžel, muzikolog a odborník na nejrůznější podoby „spirituální“ tvorby Jiří Tichota.

„Abych byla upřímná, nebylo to rozhodnutí mé, ale mého muže a kapelníka. Pokud vím, začal album sestavovat jako překvapení k mým narozeninám, a také ke 45. výročí mého fungování ve Spirituál kvintetu. Takže je to jakási procházka téměř celou mojí muzikantskou kariérou spojenou se Spirituál kvintetem,“ komentuje Tichotová vydání svého profilového alba.

Může být s podivem, že tato šarmantní dáma s osobitým a v tom nejlepším slova smyslu prostým vokálním projevem za celou svou bohatou kariéru, kterou započala v roce 1973 trampským zpíváním s bratry Nedvědy a ve skupině Brontosauři, se „sólovky“ dočkala až nyní. Jak ale sama přiznává, vícehlasé zpívání ji vždy maximálně uspokojovalo.

„K tomu samozřejmě patří také to, že interpret občas převezme i hlas vedoucí nebo, zejména pro zpestření repertoáru, zazpívá úplně sólově. A pokud jde o různé žánry, nijak moc jsem neexperimentovala, ale postupně jsem pochopila, že je dobré si svůj styl podržet, ale při tom je nanejvýš důležité rozumět tomu kterému žánru, cítit jeho zákonitosti a nejít mu proti srsti,“ vysvětluje letošní jubilantka.