ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5067 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zdeněk Troška uvedl premiéru filmu Babovřesky 2

0 Richard Winter 20.2.2014

Pokračování komedie Babovřesky představil tvůrčí tým v čele s režisérem Zdeňkem Troškou na premiéře v Praze. První díl kritiky nenáviděné, ale diváky milované lidové zábavy v kinech zhlédlo 652.000 lidí. Film se stal nejnavštěvovanějším snímkem loňského roku. V kinech se objeví od 20. února.

V Babovřeskách 2 rozvíjí příběh z jihočeské vesničky, kam nyní přijíždějí na návštěvu ke svému spoluhráči hokejisté. Využijí toho místní babky a narafičí jim do cesty své vnučky. Objevuje se kontrolor z “kraje” netušící, co bude muset řešit. Nad vším bdí mladý farář jménem Šoustal.

“Dvojku” začal Troška točit loni v květnu. K Janě Synkové, Veronice Žilkové, Lucii Vondráčkové, Pavlu Kikinčukovi, Janu Dolanskému a Lukáši Langmajerovi obsadil například Martina Stropnického, Michala Pavlatu a Miriam Kantorkovou. Na plátně se objeví i Holašovice známé ze seznamu UNESCO.

Troška patří k nejúspěšnějším tuzemským filmovým tvůrcům. Podle informací Unie filmových distributorů zhlédlo od roku 1994 devět Troškových filmů tři a půl milionu diváků, kteří v pokladnách kin nechali přes 270 milionů korun. K tomu nutno připočítat úspěšnou sérii Slunce, seno… z let 1984 až 1991; například jen prostřední část z roku 1989 viděly podle Trošky čtyři miliony lidí.

Babovřesky vedou TOP 20 českých filmů premiérového víkendu, když je před rokem zhlédlo 140.236 lidí. Podle producentky Dany Volákové počítal už scénář “dvojky” s dalším pokračováním.