ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11349 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zdeněk Troška má obsazeny hlavní role svého nového filmu Strašidla

0 Richard Winter 10.8.2015

Přípravy na natáčení nového filmu Zdeňka Trošky Strašidla jsou v plném proudu. Zdeněk Troška má nejen vybrané lokace, ale především obsazené všechny role této rodinné komedie. Film je o rodině strašidel, která žije v polorozpadlé vile na kraji města a je trnem v oku sousedům a „úřednímu šimlovi“. Jednoho dne dojde zástupcům místního úřadu trpělivost a vyšlou úředníka Jindřicha Patočku, aby nájemníky vily vystěhoval.

V domě žije rodina hejkala Huga. Ta se skládá z nadpřirozených bytostí – manželky Huga/čarodějnice Patricie, jejich dvou dětí Ester a Eleonora, čarodějky tety Žofie, vodníka Bubly a víly Jitřenky. Občas za Patricií přiletí na návštěvu její první láska upír Ignác z Temešváru. Konec rodiny se zdá být neodvratný. Dům má být vyklizen, čemuž chtějí strašidla za každou cenu zabránit. Jednají s úředníkem Patočkou, který má jejich případ na starosti a ten se nechá jejich prosbami oblomit a poradí jim, co mají dělat.

Vše vypadá jednoduše, ale bude to ovšem mnohem obtížnější, než by se mohlo zdát. Na celou rodinu čekají nástrahy neznámého světa smrtelníků. Odvážné hrdiny za pomoci kouzel a magie čeká nelehký úkol, jak přelstít úředního šimla a udržet rodinu pohromadě. Ale jejich svérázný život, neutuchající láska a pocit soudržnosti, jsou mnohem víc silnější, než nástrahy smrtelníků.

Kostýmní výtvarnice Lucie Ulíková a umělecká maskérka Nevena Thielová v současné době dokončují kostýmy a masky všech strašidel. Střihač Dalibor Lipský, který bude zároveň řešit triky, probírá s režisérem Troškou a pomocným režisérem Kališem všechny trikové záběry, které jsou ve scénáři. A není jich zrovna málo.

Námět scénáře filmu Strašidla napsal Jiří Kos, scénář pak napsal Zdeněk Troška a Marek Kališ. Film režíruje Zdeněk Troška. Za kamerou je Martin Duba, filmovou hudbu složí Miloš Krkoška, výtvarnou stránku filmu má na starosti Martin Martinec a zvuk bude dělat Martin Ženíšek.

Film se bude natáčet v interiérech i exteriérech Středočeského kraje, konkrétně v Lítni, Řevnicích, na zámku Líšno, v lázních Toušeň a v Praze. V hlavních rolích se objeví Tereza Kostková, Carmen Mayerová, Jiří Dvořák, Bronislav Kotiš, Sára Sandeva, Vladimír Polívka, Tereza Bebarová. Sekundovat jim v rámci více než třicetidenního natáčení budou další známé tváře jako Petr Nárožný, Václav Postránecký, Matěj Hádek, Anna Polívková, Karel Dobrý, Jana Bernášková, Martin Pechlát, Petr Čtvrtníček, Aleš Háma, Andrea Nakládalová, Jitka Sedláčková Malvína Pachlová či Pavel Slabý. V dětských rolích pak Nela Řehořová, Petr Šimčák, Aneta Procházková, Vladěna Havlíčková, Matěj Kraus a Matěj Vlček.

Strašidla se budou natáčet od 23. září do konce října, do kin mají dorazit 18. srpna 2016.