ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14530 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zdeněk Mahdal věnoval výhru na charitu

0 jsk 7.3.2023

Ve speciálním vysílání pořadu Prostřeno! vyhrál herec a dabér Zdeněk Mahdal 30 000 korun. Ty si ale nenechal a věnoval je do dobrých rukou. Těšit se z nich bude malá Amálka, která trpí osteogenezí, zvýšenou lámavostí kostí.

Výhra ze speciálního VIP Prostřena pomůže malé Amálce, která trpí nemocí osteogenesis imperfekta. Je to metabolická porucha, která se bohužel zatím nedá vyléčit, a tak výhra v podobě 30 tisíc korun od herce Zdeňka Mahdala, který se v seriálu ZOO objevuje jako exekutor, přispěje na nezbytné pomůcky.

„Já se celé natáčení bavil, pro mě to nebylo náročné. Vaření je můj koníček, i když vařím jen jednou za čas,“ přiznává herec, který si peníze jako nejlepší hostitel nenechal a dal je tam, kde jsou třeba. „Výhru dostane malinkatá Amálka, která má takovou nešťastnou nemoc, že když se ťukne do ručičky, má trojnásobnou zlomeninu. Věřím, že v Klímkovicích, kam jezdí na rehabilitace, jí ty peníze pomůžou a zažije normální život jako my všichni.“

Za pomoc byly malá Amálka, a hlavně její maminka moc vděčné. „Všichni jsou moc milí a laskaví. Jsem za to opravdu ráda. Amálka má osteogenezi, je to zvýšená lomivost kostí, jmenuje se to odborně osteogenesis imperfecta a je to metabolická porucha, která se bohužel zatím nedá vyléčit,“ upřesňuje diagnózu své dcery a přiznává, že jakákoli částka je pro ni dar.