ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20009 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zažijte kouzlo masopustů, ochutnávejte, poznávejte a bavte se…

0 Lucia Daňková 28.2.2014

Masopustní veselí napříč Prahou                  1.- 2.3.2014

Veselit se tento víkend bud emožné opravdu na mnoha místech v hlavním městě. Téměř každá městská část připravila průvody v maskách, masopustní trhy nebo jiné veselé akce. Přinášíme výčet některých z nich:

 Břevnovský masopust 15:45 – 24:00, začátek v KC Kaštan

Toulcův dvůr – 13-17h, výroba škrabošek začne v 11:30h.

 Dubeč – masopustní veselí a průvod 13-15h

 Zámek Ctěnice – 11-16h, masopustní dílna, start průvodu ve 14h

 Na Kampě u Karlova mostu začalo masopustní veselí už ve čtvrtek 27.2.  Masopustní zabijačkou, stánky tady budou otevřeny od 10h do 20h až do neděle 2.března. Na trhy naváže pak sobotní program Malostranského masopustu u Černého vola, program začne ve 13h na Kampě u Karlova mostu.

Vltavský Masopust propukne v sobotu 1.března v 10h na Náplavce. Pro děti bude připraveno pouliční divadlo pod výtoňským sjezdem. Připojit se na Výtoni můžete v sobotu k opékání buřtů .

Žižkovský masopust – Náměstí Jiřího z Poděbrad  bude místem startu masopustního veselí.  Součástí několikadenního veselí bude vystoupení Kašpárka v rohlíku nebo zabijačkové hody. (15h) C Paláci Akropolis proběhnou koncerty pro seniory. V neděli 2.3. vyrazíte na architektonickou procházku a pak ochutnáte zabijačkové dobroty  v Hospodě u vystřelenýho voka. Program pokračuje do úterý.

Carnevale Praha 20.2.- 4.3.2014

1.3. Crystal Ball – Clam Gallasův palác – Velký ples masek 20:00

2.3. Zlaté prase pražské – masopustní zapolení na Staroměstském náměstí 14h

Letenská zabijačka                             sobota 1.3.2014

Celodenní akce, která zahrnuje jak zabijačkové hody tak možnost prohlídky několika aktuálních výstav v zemědělském muzeu. Pro děti a chlapce či muže, může být atraktivní interaktivní výstava JEDE TRAKTOR – stálá expozice unikátních historických traktorů a další zemědělské techniky, je otevřena od 10-18h. Zpřístupněny budou i další expozice například OSUDOVÝ PŘÍBĚH ČS. ZEMEDĚLSKÉHO MUZEA – výstava k 95. výroční vniku muzea nebo OD VĚKU SLOUŽÍM ČLOVĚKU – velká výstava o historii obalů. Zabijačkové hody odstartují 11: 00; 14:00 a 16:00 hod. Řezníci vám na místě předvedou ukázky čištění, porcování a zpracování vepřového masa. Samozřejme bude se také ochutnávat. a to nejen zabijačkové dobroty, ale také víno či medovina.

 Kupujte žetóóónky, prodlouženááá  jízda      od  1.3.2014

Ano, v sobotu 1.3. 2014 začne na pražském Výstavišti tradiční Matějská pouť. Její tradice je v archivech uvedena od roku 1595. Slavnou se stala proto, že byla první jarní poutí v Praze, oslavou svátku sv. Matěje, 24. února. Matějská pouť je rovněž první jarní poutí v Evropě. Dlouho se konala v Dejvicích, v 60. letech se přesunula na Výstaviště. Také letos budou návštěvníci vybírat ze 120 atrakcí. Jsou mezi nimi i tři desítky zařízení pro malé děti do deseti let, starší a odvážnější si užijí adrenalin na velkých technických zařízeních či na horské dráze. Chybět nebudou ani tradiční atrakce, jako je lochneska, střelnice či ruské kolo.

Vynálezy Julese Verna                  1.3.- 31.3.2014

Do České republiky vůbec poprvé zamíří exkluzivní výstava inspirovaná světem Julesa Verna, kterou bude hostit Centrum Černý Most v Praze . V měsíci březnu jeho prostory zaplní geniální vynálezy a další motivy z knih oblíbeného francouzského spisovatele. K vidění bude od první březnové soboty osm unikátních 3D exponátů obřích rozměrů, mezi kterými nechybí ponorka Nautilus, létající balón nebo vznášedlo Albatros. Březnové víkendy v Centru Černý Most budou navíc ozdobeny bohatým programem s interaktivními fyzikálními show, ukázkami „trapnomagie“, tanečními vystoupeními, kvízy a soutěžemi o ceny či hlavolamy nejen pro děti.