ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15554 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zaz bude na Colours Of Ostrava

0 Redakce 15.2.2012

Po již ohlášených Antony And The Johnsons chystá letošní festival Colours of Ostrava (12. – 15. července) další tuzemskou premiéru. Vůbec poprvé u nás vystoupí francouzská zpěvačka a písničkářka Zaz, která se stala jednou z největších hudebních senzací roku. Svým rozpustilým, bezprostředním a okouzlujícím projevem si vysloužila přezdívku „nová Edith Piaf“.

Dvaatřicetileté zpěvačce s nakřáplým hlasem a sexy francouzštinou podlehli postupně za pouhé dva roky posluchači ve Francii, Evropě, Japonsku, Jižní Americe, Kanadě a Spojených státech. „Miluji zpívání. Je mi jedno, jestli na předměstí nebo před deseti tisíci lidmi. Pořád jsem to já,“ tvrdí Zaz, vlastním jménem Isabelle Geffroy.

11. ročník Colours of Ostrava se uskuteční v novém a prostřední Dolní oblasti Vítkovice. Ze zahraničních kapel jsou potvrzeni například Björk, Bobby McFerrin, Animal Collective, The Flaming Lips, Antony and the Johnsons s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Kronos Quartet, Parov Stelar Band, Ibrahim Maalouf, Tamikrest, Celso Piňa, Banco de Gaia, Orquesta Típica Fernández Fierro, Portico Quartet, Euzen či Shtetl Superstars. Z českých: A Banquet, Bonus, Bratři Ebenové, Čokovoko, Dan Bárta a Illustratosphere, Fiordmoss, Floex, Goodfellas, HiFi, Laura a její tygři, Midi Lidi, Michal Prokop a Framus Five, Mňága a Žďorp, Nebe, Panenka vyzutá, Petr Váša, Please The Trees a sbor Elpida, Prince of Tennis, Pub Animals, Skyline. A také dvě slovenské: Hudba z Marsu a Billy Barman.

JŠp