ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11793 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Závěru Twilight ságy má úspěch v USA i v České republice

0 Redakce 22.11.2011

První část závěrečného čtvrtého dílu upírské filmové romance Twilight sága: Rozbřesk – 1. část během páteční premiéry v severoamerických kinech vydělala 30,25 milionu dolarů (skoro 570 milionů korun). Překonala tak tržby z loňské premiéry předchozího dílu série s názvem Twilight sága: Zatmění. Ten vynesl 30,1 milionu dolarů.

Úspěch má také v České republice, kde byl film do kin uveden 17. listopadu. Za první víkend ho vidělo přes 157.000 diváků, kteří v pokladnách kin nechali téměř 20 milionů korun.

Příběh nabízí pokračování osudů Belly Swanové a mladého upíra Edwarda Cullena. Mladí milenci opět musí čelit nevraživosti mezi kmenem vlkodlaků chránících lidstvo a upírskou rodinou Cullenů. V titulních rolích se opět objevili Robert Pattinson a Kristen Stewart.
Druhá část závěrečného dílu ságy o krvelačných milencích by se do kin měla dostat příští rok. Snímek Twilight sága: Rozbřesk, který je stejně jako předchozí tři díly založen na sérii upířích románů stejného názvu americké autorky Stephanie Myers.

Předchozí díl ságy Twilight sága: Zatmění triumfoval při letošních filmových cenách MTV. Z osmi nominací jich proměnilo favorizované třetí pokračování Twilight ságy ve vítězství pět.

První tři díly úspěšného filmového zpracování upírské romance vidělo v českých a slovenských kinech přes 900.000 diváků.

rwi