ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5274 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zatím nevydaná novinka Metalliky dalším úlovkem pirátů

0 Redakce 4.9.2008

Nová deska skupiny Metallica s názvem Death Magnetic, která byla připravena k vydání na 12. září, unikla na internet. K dispozici je fanouškům hned několik verzí track-listu, zároveň s kompletním bukletem. Bubeník kapely Lars Ulrich v médiích reagoval klidně a smířlivě: „Je rok 2008 a takové věci jsou zkrátka součástí dnešní doby, jsme v pohodě!“, ovšem pikantním detailem zůstává, že Metallica v minulosti ostře vystupovala proti internetovému pirátství. Konkrétně se angažovala v boji s programem Napster, což vyvolalo v řadách jejích vlastních fanoušků nesouhlasné reakce a kapela si vysloužila pověst nenasytných nafoukanců.

Zdroj kopie se s největší pravděpodobností nachází ve Francii, kde místní obchod s deskami začal s prodejem alba o několik dní dříve, než bylo oficiálně povoleno. Spekulace také hovoří o tom, že v zákulisí nejsou muzikanti zdaleka tak nad věcí, jak vystupují. Přestože k desce byla vedena propagační kampaň s poslechy nového materiálu, Metallica podezřívala některé brzké recenze internetových bloggerů z využití pirátských zdrojů. Nakonec ale útočná vyjádření označila za nedorozumění s managementem.

Nelegální proniknutí nových skladeb na síť je v současné době stále častějším problémem. Mezi další umělce, kteří v nedávné době neuhlídali připravované nové desky, patří například Coldplay, Usher nebo i skupina Guns N´Roses, která byla dokonce podezřelá ze spolupráce při zatčení bloggera, jež měl únik desky způsobit.

red


Metallica: The Day That Never Comes (první singl z nového alba)