ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12920 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zájem o audioknihy roste

0 Petr Hašek 13.8.2012

V poslední době se hojně diskutuje o nástupu e-knih na český trh. Zájem o ně zatím není takový, jako ve Spojených státech, kde je jejich počet enormně vysoký, nicméně trend pořizovat si knihy v e-podobě je jasný i u nás. Jde to jenom poměrně pomalu.

Kromě rostoucího zájmu o tento druh čtení roste i zájem o poslech audio knih. Projekt Audioteka.cz, který za tímto účelem vznikl, nyní aktuálně hlásí, že překročil hranici 20 tisíc registrovaných uživatelů.

Na tuzemský trh Audioteka.cz vstoupila v říjnu 2011. Její oblibu dokládá i fakt, že aplikace pro Apple iOS v českém App Store patří mezi nejstahovanější aplikace zdarma v kategorii Knihy. Díky nákupům uživatelů přímo v aplikaci patří Audiotéka mezi aplikace s nejvyšším obratem (tzv. Top Grossing žebříček) napříč všemi kategoriemi.

Audioteka.cz navíc své služby neustále zdokonaluje a zpřístupňuje všem uživatelům, například poslední verze aplikace pro Android nově umožňuje zákazníkům za audioknihy zaplatit pomocí jejich účtu u společnosti Google. Aplikace pro Android je navíc nově zařazena mezi aplikace oficiálně podporované společností Samsung a je ke stažení v Samsung Apps.

Aktuálně Audioteka.cz nabízí téměř tisíc titulů digitálních audioknih nejrůznějších žánrů z mnoha nakladatelství.

JŠp