ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4765 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zahradní aukce nabídne pastel Jana Zrzavého

0 jsk 9.5.2024

Pastel nazvaný Jaro zachycující jeden z nejznámějších a nejpůvabnějších námětů malíře Jana Zrzavého nabídne 6. června od 16 hodin zahradní aukce v Arthouse Hejtmánek. Dílo znázorňuje něžného mladíka sedícího v tajuplné krajině s líbeznými kvítky. Vyvolávací cena je 3,2 mil. korun.

Jaro pochází ze soukromé pražské sbírky, čímž dosud uniklo větší pozornosti. Je v perfektním stavu a díky zvolené technice pastelu se na něm zachovaly všechny barvy tak, jak je Zrzavý v roce 1927 na papír nanesl. Aukce nabídne i sběratelsky cenný obraz Maska III (1946) Františka Muziky vyvolávaný za 3,8 mil. korun nebo soubor osmi plastik Bohumila Kafky, autora pomníku Jana Žižky na pražském Vítkově.

Vedle obrazů se budou dražit i práce Ondřeje Sekory, Kamila Lhotáka, Adolfa Borna a dalších známých autorů. Už tradičně je u Hejtmánků zastoupeno také staré umění, sklo, design či nábytek.

Všech více než 200 dražených předmětů si bude možné prohlédnout na předaukční výstavě. Otevřena je od 27. května do 5. června od 11 do 18 hodin ve vile a zahradě Arthousu v Goetheho ulici 17/2 v pražské Bubenči.