ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15177 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Žádné plány na další desku Rage Against the Machine

0 Redakce 9.12.2008

Dvě desky na kontě, více než padesát písní, které ještě nejsou ani nahrané, a totálně zmatený svět – to je správný čas pro Nightwatchman, domnívá se Tom Morello, kytarista Rage Against the Machine a bývalý člen již neexistujících Audioslave.

V příštím roce se chce Morello věnovat naplno práci. Upozorňuje však, že do jeho plánů nespadá nahrávání s Rage Against The Machine, kteří se v uplynulém roce dali dohromady po sedmiletém přerušení činnosti. „Nemáme nic podobného v úmyslu. Měli jsme nádherný rok a odehráli jsme spoustu show, a nevidím důvod v tom nepokračovat,“ rekapituloval Morello před Billboard. „Jde o to, že celý můj čas na tvoření hudby je teď zcela pohlcený… do budoucna, do konce svého života, bych si přál zaměřit se hudebně hlavně na Nightwatchman,” svěřil se ještě kytarista. „Už v době, když jsem hrál po kavárnách, bylo pro mě nad slunce jasně, že tato hudba je pro mě stejně důležitá jako kterýkoliv hudební projekt, do kterého jsem byl zapojen. V podstatě je ztělesněním všeho, co chci jako umělec dělat.

Statut svého sólového projektu Morello už také stačil povýšit téměř na plnohodnotnou kapelu. Své letošní, druhé album The Fabled City muzikant představil živě se svou koncertní formací Freedom Fighter Orchestra, s kterou plánuje také nahrát další samostatnou studiovou desku. Kytarista má také v úmyslu rozjet společný projekt s raperem Bootsem Rileyem, který byl jedním s lidí, kteří jej doprovázeli během turné k The Fabled City. Jen Rage Against the Machine ve sdělených plánech skutečně nefigurují.

Ve stejném rozhovoru si Morello neodpustil ani své tradiční politické komentáře a nechal se slyšet, že Nightwatchman bude stále ve střehu i během prezidentského mandátu Baracka Obamy – a to i přes „neuvěřitelné podobnosti“ mezi oběma: jak Obama, tak i Morello má totiž „otce z Keni, bílou matku ze středního západu, studoval na Harvardu a… oba  jsme ohromně charismatičtí,“ podotkl vtipně Morello. „Jsem na jedné straně plný naděje, že se blýská na nové časy. Na druhé věřím tomu, že systém, v kterém žijeme, je postaven na společnosti se dvěma pravicovými křídly. Stále vedeme dvě bezdůvodné války. Jsme v děsivé finanční krizi, je tu obrovská propast mezi bohatými a chudými, a životní prostředí hrozí neodvratná záhuba. Všem těmto věcem musíme teprve čelit. Je nesmírně důležité a pokračovat v boji a to Nightwatchman s určitostí udělají.

ZLATINA JEŘÁBKOVÁ