ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6891 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začne Zelenka festival

0 jsk 16.10.2019

Již od 16. do 18. října budou prostory pražského malostranského kostela Panny Marie pod řetězem a Rytířského sálu Velkopřevorského paláce patřit opět českému velikánu barokní hudby Janu Dismasi Zelenkovi, který se těší stále většího zájmu posluchačů, hudebníků i badatelů. Znovuobjevování barokního génia se Zelenka Festival Praha – Drážďany společně s domácími i zahraničními interprety a vytříbenou dramaturgií bude věnovat již pošesté.

V podání slovenského souboru Musica Aeterna zazní výběr ze Zelenkovy sbírky světské vokální hudby. Ansámbl staré hudby Collegium Marianum v čele s uměleckou vedoucí Janou Semerádovou a sopranistkou Hanou Blažíkovou nabídne pašijová oratoria. Na programu nechybí ani pořádající Ensemble Inégal a jeho spřízněný Dresdner Kammerchor.

Ti společně pod vedením Adama Viktory uzavřou festival vysoce ceněnou Zelenkovou mší Missa Purificationis Beatae Virginis Mariae a také světovou premiérou offertoria Currite ad aras. Nově se mohou návštěvníci před každým koncertem těšit na úvodní krátké besedy s umělci nebo muzikology k danému programu večera.