ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13081 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začne Sundance Festival

0 Redakce 22.1.2019

Ve čtvrtek 24. ledna startuje jeden z nejprestižnějších filmových festivalů Sundance. O cenu v mezinárodní soutěžní sekci se utká rekordních šest snímků, které jsou spojené s výběrovým českým filmařským workshopem dok.incubator. Trojice snímků přímo prošla dok.incubatorem, dva jsou od bývalých účastníků workshopu a na dalším dokumentu se podílela dlouholetá lektorka projektu. Snímky do soutěžní sekce si každoročně přijíždí do České republiky osobně vybírat selektoři festivalu Sundance.

Prvním snímkem je velice osobní The Disappearance of My Mother (na foto) od mladého italského tvůrce Beniamina Barrese. Ten natočil velice intimní snímek o své matce, někdejší módní ikoně a múze velikánů jako byli Dalí či Warhol, ale také radikální feministce a bojovnici za ženská práva. Druhým filmem je Lapü od kolumbijských filmařů Césara Alejandra Jaimese a Juana Pabla Polanca, který se pohybuje na pomezí smrti a života, snu a skutečnosti.

Třetím snímkem, který přímo prošel českým workshopem, je výbušný brazilský dokument The Edge of Democracy od Petry Costy. Díky svým stykům se dostala do bezprostřední blízkosti brazilské prezidentky Dilmy Rousseff a zpoza kamery sleduje jednu z nejdramatičtějších epizod moderní brazilské historie.

K vidění budou také dokumenty The Magic Life of V a One Child Nation, které natočili bývalí účastníci workshopu a na filmu Advocate se podílela Yael Bitton, dlouholetá lektorka dok.incubatoru.