ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18868 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začínají ozvěny festivalu Karlovy Vary

0 Redakce 11.7.2011

Stejně jako každý rok i letos přinášejí pražská kina Aero a Světozor filmovým fanouškům Oficiální ozvěny Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Tradičně začaly v den ukončení festivalu 9. července a potrvají do 18. července. Pořadatelé uvedou třiatřicet snímků, necelých 20 procent ze všech titulů z této přehlídky.
    

Letos nabídl karlovarský festival 179 celovečerních filmů a dvě desítky krátkých snímků. Z nich 21 mělo světovou premiéru, 25 mezinárodní a 16 premiéru evropskou. Vybrané snímky jsou napříč sekcemi i žánry. "Najdeme zde staré osvědčené filmové klasiky, tak i aktuální novinky z celého světa. Některé z nich se objeví či již objevily v české distribuci, zbytek bude promítnut exkluzivně jen v rámci Ozvěn," uvedla dramaturgyně kina Zuzana Kameníková.

V nabídce se divákům představí známý jihokorejský režisér Kim Ki-duk se svým filmem Arirang, ve kterém je sám scenáristou, režisérem, ale také interpretem trojjediného Kim Ki-duka: poustevníka, filmaře a kritika. Uvedena bude adaptace románu Jana Eyrová s Judi Denchovou. Z festivalové sekce Horizonty divákům Ozvěny nabídnou například britskou komedii Jmenuji se Oliver Tate, režijní debut Richarda Ayoadeho či snímek Turínský kůň, což je novinka Bély Tarra. Tento černobílý snímek získal cenu poroty na festivalu v Berlíně.

Nestárnoucí klasika Martina Scorseseho Taxikář s vynikajícím Robertem de Nirem se objeví ve zdigitalizované formě.

Nebude chybět film v produkci Ridleyho Scotta Život v jednom dni, který je unikátním dokumentem vytvořeným z více než 5000 hodin amatérských videí natočených na YouTube lidmi z celého světa. V Karlových Varech byl uveden v sekci Jiný pohled.

Českým zástupcem v Ozvěnách bude komedie Petra Marka Nic proti ničemu, Občanský průkaz Ondřeje Trojana nebo Švankmajerova surrealistická koláž Přežít svůj život.

rwi