ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18109 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začínají Letní shakespearovské slavnosti

0 jsk 25.6.2019

Martin Hofmann, Veronika Arichteva, Alena Mihulová, Petra Špalková či Michal Isteník. To jsou jména, na které láká letošní premiéra, Zimní pohádka. Ta se odehraje 25. června na Pražském hradě. Inscenaci pak 19. července vystřídá tragédie Hamlet s Jaroslavem Pleslem v hlavní roli. Představení ukazuje tento divadelní opus magnum v novém světle, doslova jako napínavou moderní detektivku.

Ve druhé půlce prázdnin uvedou Letní shakespearovské slavnosti hned sedm komedií. Od 10. do 21. srpna bude scéna Královské zahrady před Míčovnou v Praze patřit hořké komedii Dobrý konec všechno spraví. Lehkost, půvab, skvěle vypointovaný verbální humor a vynikající Anna Fialová a Martin Siničák v rolích ústředního páru, to je ve zkratce loňská premiéra Slavností. Zasloužilou pozornost vzbudil i Martin Dejdar coby nemocný král či výborný Ondřej Pavelka v roli Parola.

Od 23. do 29. srpna si návštěvníci Královské zahrady užijí Večer tříkrálový, komedii plnou bláznů a rozverných kousků. Na moderní pop artové scéně nebude chybět luxusní jachta plná rozjuchané mládeže, a hlavně herecké osazenstvo vtipkující jako o život. Vděčné je především komické trio v podání Nely Boudové, Josefa Cardy a Václava Kopty (v alternaci s Milanem Šteindlerem).

Diváci se mohou těšit i na novinku Zkrocení zlé ženy, na Mnoho povyku pro nic nebo slovenský hit Komédia omylov. Pravidelní diváci se nemohou dočkat návratu oblíbeného představení Sen noci svatojánské a chybět nebude ani naprostý evergreen slavností, Veselé paničky windsorské.