ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22819 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začíná Sázavafest. Hvězdami jsou Hadouken!, Lyre Le Temps, Monarchy a další

0 jsk 1.8.2013

Britští elektroničtí rockeři Hadouken! (na snímku), rakouský revival Falco Tribute Band, skvělá americká písničkářka Maia Vidal, pozoruhodní Francouzi Lyre Le Temps či zajímaví britští elektropopoví Monarchy patří k hlavním hvězdám letošního Sázavafestu.

Hudební přehlídka se uskuteční od dnešní třinácté hodiny do noci ze soboty na neděli v zámecké lesoparku ve Světlé nad Sázavou. Již dnes se ve večerním programu představí rakouská skupina Gasmac Gilmore, slovenští Polemic a naši UDG, Visací zámek, Wohnout, Lola běží či skvělá šansoniérka Lucia Šoralová.

Hvězdou pátečního programu budou Hadouken!, Australan Dub FX, Francouzi Lyre Temps, úspěšná slovenská zpěvačka Celeste Buckingham nebo formace Mandrage a Vypsaná fixa. Sobotní program bude patřit zmíněným Falco Tribute Band, Maie Vidal, Monarchy, britským Scarlet Soho či našim Portless nebo Tata Bojs.

Robert Pistracher ze skupiny Falco Tribute Band, která bude hrát poprvé mimo Rakousko, vysvětlil, jak kapela vznikla: „Byla to náhoda. Na koncertech s jinými rakouskými popovými hvězdami jsme hráli pár písniček od Falka a publikum bylo nadšené. Tak jsme se rozhodli pro koncerty na jeho počest. Vzdáváme mu tím hold. Nesnažíme se ho napodobit, nikdo se na pódiu nechová jako on. Je to jen jeho hudba, kterou hrají i původní členové jeho kapely. Falco sám se v emocionálně silných momentech objevuje na videoprojekcích. Zazní i jeho hlas.“ On a Peter Paul Skrepek byli členy doprovodné Falkovy skupiny. Falco zemřel tragicky v roce 1998.