ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7596 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začíná Metronome Prague. Zahrají Jamiroquai, Zaz či Moderat

0 jsk 21.6.2023

Unikátní, čistě dámský ukrajinský orchestr Queens Orchestra přijede na festival Metronome Prague.

Na pražském Výstavišti vystoupí po boku předního českého rockera Davida Kollera ve středu 21. června a zahájí tak následnou třídenní uměleckou událost, na níž najdete jména Jamiroquai, Moderat, M83, Zaz (na snímku), Tove Lo, J.I.D, Aurora, Editors, White Lies, Sir Chloe, Holly Humberstone, David Penn či Janu Kirschner, PSH, Zrní, Supercrooo, Lazer Viking, Mydy a mnoho dalších.

Sedmnáctičlenné symfonické hudební těleso Queens Orchestra kormidluje jeho zakladatelka a dirigentka Aleksandra Korobka. Sedmatřicetiletá hudebnice z Kyjeva vystudovala hru na housle a dirigentství na Národní hudební akademii Ukrajiny a, jak říká, stále své řemeslo zdokonaluje v kurzech u největších dirigentských mistrů. V roce 2020 založila tento unikátní orchestr složený pouze z ukrajinských žen. Ty mají své muže a přátelé ve válce a hudbou je chtějí na bitevním poli podporovat.

„Jde o unikátní soubor, protože je složený pouze z žen. Dámský je proto, že jsem ambasadorka ženských příležitostí a talentů. Ženám, hudebnicím, jde vždy o krásu a estetiku. A profesionalita a úroveň hry na nástroje přitom není horší než u mužů. Navíc miluji práci v ženském kolektivu. Na zkoušku totiž můžu přijít klidně bez make-upu,“ říká Korobka.