ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4751 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začíná filmová retrospektiva Kelly Reichardt

0 Redakce 19.4.2016

V pražských kinech Světozor a Aero odstartuje v úterý 19. dubna retrospektiva jedné z nejvýznamnějších osobností současného amerického nezávislého filmu, režisérky a scénáristky Kelly Reichardt. Přehlídka s názvem The American Landscape: filmy Kelly Reichardt představí českému publiku autorčina zásadní díla, jež se stala dominantami mezinárodních festivalů. Její snímky slavily úspěch mezi jinými na festivalu v Sundance a uchvátily i publikum v Cannes, Benátkách či Torontu.

Americká kritika řadí Kelly Reichardt mezi nejvýznamnější představitele autorského filmu. Její tvorba se vyjímá svou osobitostí a představuje to nejlepší, co v oblasti amerického nezávislého filmu v současnosti najdeme. Na svých filmech spolupracuje Kelly Reichardt se stálým týmem umělců. Její dvorní herečkou je americká hvězda první velikosti Michelle Williams (Můj týden s Marilyn, Zkrocená hora, Prokletý ostrov). V dalších snímcích se objeví například talentovaná Dakota Fanning (Twilight sága, The Runaways), Jesse Eisenberg (Café Society, Social Network, The Double) či Peter Sarsgaard (Škola života, Sirotek).

Hostem programu bude významná osobnost filmového světa, italský kritik, žurnalista a především umělecký ředitel mezinárodního filmového festivalu ve švýcarském Locarnu, Carlo Chatrian.

Kelly Reichardt měla přehlídku uvést osobně, ze závažných důvodů však nemůže cestu do Evropy podstoupit a s pražským publikem se tedy několikrát spojí prostřednictvím videolinku. Rozhovor z Prahy do New Yorku s ní přímo na plátně kina Světozor po dva večery, 20. a 21. dubna, povede právě Carlo Chatrian, který také filmy před promítáním uvede.