ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10107 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začíná festival Soundtrack Poděbrady

0 jsk 24.8.2022

Sedmý ročník Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady proběhne 25. až 28. srpna v Poděbradech. Celý program festivalu se uskuteční pod širým nebem. Hlavní program pod poděbradským zámkem, doprovodný pak v Centrálním lázeňském parku a na Jiřího náměstí. Programem provede moderátor Miloš Pokorný.

Ve čtvrtek festival slavnostně zahájí Jiří Ševčík & Pirate Swing Band se svou swingovou crossover poctou filmu. Páteční odpoledne bude patřit tradiční české pohádce Lotrando a Zubejda. Večerní program nabídne Nejen filmové písně, nejen na přání…, v němž členové kapela Tros Discotequos zahrají národní písně či hity ze zahraničí.

Hlavní festivalový program vyvrcholí českou premiérou Skyfall in Concert. Daniel Craig jako James Bond na velkém plátně s živě provedenou hudbou hudebního skladatele Thomase Newmana v podání Filharmonie Hradec Králové. Orchestr povede oscarový dirigent Ernst van Tiel, který se vrací do Poděbrad po třech letech od uvedení představení Amadeus, na němž měl svou premiéru před domácím publikem. O slavnostní zakončení festivalu se v neděli odpoledne postará Nejen filmový svět Kryštofa Marka: Night is Waiting.