ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5450 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začíná festival Povaleč

0 Redakce 6.8.2010

Už popáté se letos během prvního srpnového víkendu, tedy 6.- 8. 8., uskuteční  legendární festival Povaleč! Tradičně setkáte s přátelským přístupem a domáckou atmosférou, stejně tak ale se špičkovým programem. Areál není nijak ohraničen, vstupné je dobrovolné, strava domácí a na baru vám s úsměvem natočí pivo klidně i v 7 ráno!

Největšímy programovými taháky jsou letos například zábavní experimentálně  elektroničtí MIDI LIDI, legendární UŽ JSME DOMA, nebo britští hosté ALT TRACK, kteří jedinečně naživo hrají punkový drum'n'bass. Hvězdou Djské scény budou proslulí BACKDRAFT, rovněž z Velké Británie.

Celý festival se odehrává  na 3 pódicíh a v jedné čajovně. Na hlavní A stage je k vidění většina vystupujících kapel. Vždy od brzkých odpoledních hodin až přibližně do dvou do rána. B stage je výhradně DJská, spouští se o trochu později než Áčko a jede až do rána. Na C, tedy alternativní stagei v sadu se představí divadla, kapely, sólisté a další hudebně-dramatická tělesa. Céčko je ze všech tří hlavních stagí ta nejklidnější, program zde začíná už kolem poledne a nepřesahuje půlnoc, aby se v sousedním stanovém městečku dalo dobře vyspat. Čtvrtá stage v čajovně je chill-outová, nabízí posezení u čaje zpříjemněné hudbou Djs. Všechny stage nabízejí plný program od pátku až do neděle.

Dalším rysem, který  dělá Povaleč Povalčem, je jeho přátelská a osobní  atmosféra. Organizační tým i jeho širší okolí pomocníků  jsou kamarádi, kteří to všechno dělají protože je to baví a právě v takovém duchu se nese i celý festival. Areál není nijak ohraničen, vstupné je dobrovolné, strava domácí a na baru Vám s úsměvem natočí pivo klidně i v 7 ráno! Nonstop otevřený a plně zásobený bar poskytne točené pivo a limo, víno, tvrdý alkohol a pochutiny. Dále se v areálu nacházejí stánky s jídlem, grilovanými masy, fairtradovou kávou, biokuchyně atd. Tradičním doprovodným programem jsou také sportovní klání na fotbalovém hřisti, které sousedí s areálem.

Valeč u Karlových Varů, barokní městečko asi 100km od Prahy směrem na Karlovy Vary, je malá obec, velice bohatá na kulturní památky. Nejvýraznější z nich je bezesporu zámek s překrásným parkem, ale neméně zajimvé jsou i tři kostely, iluzorní brány, bývalá fara a spousta dalších krásných historických budov.

tz