ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29588 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začíná festival Hrady CZ

0 Redakce 8.7.2011

V podhradí Rožmberku nad Vltavou odstartuje dnes poprvé za svou existenci sedmý ročník putovního hudebního festivalu Hrady CZ. Doposud byl první zastávkou festivalu hrad Točník, kam se největší festival v prostředí historických památek přesune hned další prázdninový víkend.

Festival Hrady CZ, který  zahrnuje České hrady.CZ a Moravské hrady.CZ, navštívilo v minulém roce 42 tisíc lidí, čímž se zapsal mezi největší kulturní akce v zemi vůbec. Jeho příznivci v Čechách mohou téměř dvacítku předních českých hudebních interpretů zastihnout ještě na Švihově, Kunětické hoře a Bezdězu. Poté se v srpnu hudební turné přesune na Moravu, kde se vždy během dvou dnů představí v Hradci nad Moravicí, Bouzově a vůbec poprvé ve Valticích v malebném kraji jižní Moravy.

Letošní program nabízí  průřez současnou českou hudební scénou, neopomíjí  různorodé hudební žánry a kromě zavedených kapel, jako jsou Kryštof, Wohnout, Divokej Bill nebo Support Lesbiens, nabízí  také koncerty čerstvých držitelů Andělů Nightwork, na jedné ze zastávek vystoupí i David Koller.

„Chceme návštěvníkům zprostředkovat to nejlepší z aktuálního dění na hudební scéně, vítězové Andělů do programu tedy logicky patří,“ říká jeden z organizátorů Michal Šesták. Brány festivalu otevřou organizátoři v 18 hodin v jihočeském Rožmberku a hodinu nato hudební osmitýdenní turné zahájí představitel nové generace písničkářů Tomáš Klus, po něm vystoupí Tata Bojs, kteří nedávno vydali novou desku a první páteční večer vyvrcholí koncertem svérázného herce a zpěváka Jiřího Schmitzera. Chybět nebude tradiční a oblíbený páteční karneval masek, každou masku organizátoři odmění dárkem a v průběhu večera vyhlásí tu nejlepší.

tz