ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23858 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začíná 9.ročník Festivalu krátkých filmů Praha

0 Richard Winter 16.1.2014

Devátý ročník Festivalu krátkých filmů Praha, organizovaný týmem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, od 16. do 19. ledna v malém a velkém sále kina Světozor nabídne to nejlepší z krátkometrážní tvorby z celého světa.

Zájemci uvidí například ódu na vodní sporty Plavec, výherce ceny Britské filmové a televizní akademie, v sekci Panorama. Užijí si Denise Lavanta, herce známého z loňského festivalového hitu Holy Motors jako kovboje, který je již Unaven být krásným a odhalí, s kým že si to přes vysílačku povídá Sandra Bullocková ve filmu Gravitace. Krátký film Aningaaq doplňující film známého režiséra Alfonse Cuaróna natočil jeho syn Jonas Cuarón a bude uveden v sekci Divné dny.

Skrytou realitu ulic Tokia odhaluje v programu Labo snímek Tokio Giants belgického vizuálního umělce Nicolase Provosta. Neměli by propásnout snímky Miluju Saru Jane a Pavouka v blocích věnovaných australským Blue Tongue Films a nezaměnitelnou Brutal Relax Show sobotní noci, kterou provede herečka Simona Babčáková. Stopadesátiminutový večírek s osmi filmy vypukne v sobotu 18. ledna.

Jedním velkým tipem je pak samozřejmě Mezinárodní soutěž a v ní osmnáct jedinečných krátkých filmů z Austrálie, České republiky, Číny, Dánska, Francie, Islandu, Kanady, Nepálu, Německa, Rumunska, Spojených států, Španělska, Švédska a Velké Británie.

Vítězné filmy vybrané mezinárodní porotou i film oceněný Diváckou cenou, o které rozhodne publikum hlasováním napříč všemi sekcemi, můžete vidět v rámci veřejného slavnostního zakončení festivalu v neděli 19. 1. od 20:00. Vstupenky na všechna představení jsou v prodeji v pokladně kina Světozor. Cena vstupenek na jednotlivá představení je 80 korun.