ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15218 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zachraň jídlo, zkus nejlepší čaj a užij si německý film i světlo jinak

0 Lucia Daňková 18.10.2014

Zachraň jídlo                 18.10. 2014

Rozdávat hotové jídlo jako na Hostině pro tisíc se tentokrát nebude, zato se můžete obohatit o plné tašky brambor, mrkví nebo květáků za symbolickou cenu. Darují je čeští malí a střední zemědělci, kteří mají svá pole v blízkosti Prahy.  Zelenina, kterou farmáři nemohou udat především kvůli jejímu estetickému vzhledu, se bude prodávat za symbolickou cenu od 9 hodin ráno do vyprodání zásob. K dispozici budou tři typy papírových pytlíků, v nichž si lidé mohou odnést zeleninu, jež by jinak přišla vniveč. Malý pytlík na kilo plodin vyjde na 5 Kč, střední velikost bude za 10 Kč a největší za 15 Kč.

Street party Letňany   18.10.2014

Prezentace těch nejzajímavějších českých osobností věnujících se street aktivitám, jakými jsou například skateboarding, BMX, YoYo, Beatbox nebo Twerk. Akcí provede s vtipem sobě vlastním oblíbený moderátor Nasty, o parádní hudební mix se postará DJ Roxtar. Hostem akce bude také Ben Cristovao, jehož autogramiáda se tu uskuteční. Velkým lákadlem především pro pány a kluky bude instalované závodní rallye auto, které si budu moci zblízka prohlédnout.

DAS Film FEST     15. – 19.2014

Historická dramata, rodinné komedie, psychologické thrillery, aktuální dokumenty nebo horor a alpský western – na pestrý program plný těch nejlepších německých, rakouských a švýcarských snímků láká o víkendu festival DAS FILMFEST. Ten až do neděle obsadil všechny sály pražských kin Lucerna a Atlas a během tří víkendových dnů uvede bezmála tři desítky filmů. V pondělí se pak DAS FILMFEST přesune do Brna, kde až do čtvrtka bude němčina znít z pláten kin Scala a Art.  Festivalový program o víkendu rozšíří také několik přidaných projekcí. „Očekávali jsme, že zejména o ranou tvorbu Michaela Hanekeho bude mezi diváky zájem. Ale rychlost, s jakou se projekce vyprodaly, překvapila i nás. Proto jsme se rozhodli vyjít vstříc přání diváků a přidat ještě další projekce jeho filmů,“ říká Sarah Polewsky z Rakouského kulturního fóra. O víkendu tak budou mít návštěvníci v kině Lucerna možnost zhlédnout opětovně snímky Sedmý kontinent, Zámek, Pianistka a Bílá stuha. V Atlasu přibydou na programu dokumenty Vila Tugendhat a Master of the Universe, jejichž první projekce byly také beznadějně vyprodané.

SIGNAL                        16.–19. 10. 2014

Rychle problikávající základní barvy, červená, zelená a modrá, iluzivně rozpohybují statické grafické elementy na stěnách i další objekty. Videomappoingy doplňují dvě desítky světelných instalací, deset z nich vzniklo přímo pro Signal. Pět instalací je interaktivních. Na každém z festivalových míst je k dispozici průvodce s mapkou se všemi instalacemi. Kromě náhodného putování mezi nimi pořadatelé doporučují tři tematické trasy – herní, která zahrnuje ty nejhravější projekty, říční, která diváky zavede především k projektům podél Vltavy, a trasu rodinnou. Světelné instalace si lze také prohlédnout z lodičky, na kterou se nastupuje na staroměstské straně Karlova mostu, informace o plavbách a rezervace jsou na www.signalfestival.com.

Den archeologie      1 8.10.2014

V sobotu 18. 10. 2014 od 9 do 13 hodin bude pro návštěvníky v prostorách Univerzity Karlovy v Celetné 20 v Praze 1 připraven pestrý program, který přiblíží nejen činnost jednotlivých archeologických pracovišť a nejzajímavější výsledky jejich práce, ale také je vtáhne do různých období dávné minulosti. Prostřednictvím řady naučně zábavných aktivit se děti i dospělí seznámí s tím, co je to archeologie a jak archeologové pracují. V odpoledních hodinách pak návštěvníci budou moci zavítat na další místa, kde je budou čekat komentované prohlídky, dny otevřených dveří či dobové slavnosti.

Muzeum hlavního města Prahy v rámci MEZINÁRODNÍHO DNE ARCHEOLOGIE 18. října 2014:

9.00–13.00  –  dětský program Škola mladých archeologů v prostorách Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, Celetná 20, Praha 1

14:00–18:00 – akce „Dotkni se archeologie“  v budově Muzea hlavního města Prahy na Florenci (více na www.muzeumprahy.cz)

Čajomír TREK Průhonice    18.- 19.10.2014

Jestli přemýšlíte kam o víkendu vyrazit na podzimní výlet s rodinou či přáteli a k tomu máte rádi čaj, pak si nenechejte ujít první ročník Čajomír treku, který se koná o víkendu 18.-19. října 2014 v unikátních prostorech Průhonického parku a zámku, které jsou národní kulturní památkou a památkou UNESCO. V podvečer sobotního dne Čajomír treku proběhne výjimečná událost – slavnostní ceremonie 10. ročníku vyhlášení nejlepších čajů od světové čajové asociace World Tea Union. Posuzování nejvyšší jakosti probíhá jednou za dva roky v Číně, Korei, Japonsku a na Taiwanu.

FOTOEXPO 2014       18.10.2014

Akce pro všechny fanoušky fotografování, proběhne  v reprezentativních prostorách novorenesančního Národního domu na Vinohradech. V letošním roce tak bude veletrh soustředěn do jedné velké lokace. Kromě představení špičkové fotografické techniky bude nedílnou součástí akce pestrý doprovodný program.  Věříme, že Vám FOTOEXPO 2014 opět přinese mnoho nových zážitků a inspirace. Akce začíná v 10h a potrvá do 20h.