ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29652 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začaly přehlídky severských a palestinských filmů

0 Petr Hašek 5.10.2012

V Praze začaly dvě přehlídky zahraničních kinematografií. začínají dnes v Praze. Dánská tragikomedie Mazel zahájila v kině Evald šestý ročník festivalu severských filmů Nord fest, který potrvá do 10. října.

Ve Světozoru se konají Dny palestinského filmu, které mohou zájemci navštívit do 7. října.
Nord fest nabídne divákům celkem jedenáct snímků. Tragikomedie Mazel, která přehlídku zahájila, vstoupí do českých kin 11. října.

Originálně pojatá romance autenticky i s humornou nadsázkou zachycuje různé podoby lásky i niternou potřebu po blízkém člověku. Na festivalu v Sundance získala cenu za režii.Na Nord fest navážou Dny severu, jejichž třetí ročník bude od 19. října do 4. listopadu například v Městské knihovně a v kině Evald.

Dny palestinského filmu jsou první akcí svého druhu v České republice. V Praze a v Brně představí šest snímků, které uspěly na mezinárodních filmových festivalech včetně Cannes, Sundance nebo Berlína. Ty, které pořádající Česko-arabské centrum kulturního dialogu vybralo, se primárně nezaměřují na izraelsko-palestinský konflikt, i když ten nevyhnutelně formuje životy jejich hrdinů.

Hostem na zahájení akce byl režisér Elia Suleiman, držitel Ceny poroty MFF v Cannes a držitel ceny Evropské filmové akademie.

rwi