ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30278 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začalo natáčení nového filmu Davida Laňky Útěk

0 jsk 14.11.2023

První klapkou začalo v Říčkách v Orlických horách natáčení rodinného filmu Útěk podle stejnojmenné knižní předlohy Oty Hofmana. Štáb v čele s režisérem a scenáristou Davidem Laňkou v Říčkách zůstane do 26. listopadu.

V hlavních rolích příběhu dvou kluků, které dohromady svedla náhoda, se představí Kanwar Šulc a Jakub Barták.

„Natáčení začalo výživně. V pěti stupních Celsia jsme nahnali oba kluky do řeky, aby se v ní brodili. A oni to srdnatě dělali, dokud jsme neměli všechny záběry hotové, a dokonce se na konci ještě nabídli, že by nějaký ten záběr klidně zvládli. Je skvělé mít herce, kteří svou rolí žijí a kteří pro zdárný výsledek filmu udělají prakticky cokoliv. A stejně tak je skvělé mít úžasný štáb, který ví, že točíme film, jaké se tu běžně netočí. Že navazujeme na někdejší doménu české kinematografie, dětský film, a ještě vznikající podle knihy jedné z jeho legend Oty Hofmana. Po třech dnech natáčení mohu říct, že nám pod rukama vzniká emotivní příběh a krásné záběry, se kterými bude radost ve střižně pracovat,“ říká režisér Laňka.

Na plátna kin se Útěk dostal poprvé už v roce 1967, kdy získal ocenění na prestižních filmových festivalech včetně Benátek a Cannes, ale kvůli osobě režiséra Štěpána Skalského upadl v době normalizace v zapomnění. Kluky Sašu a Rudu tehdy ztvárnili Roman Skamene a Ivan Vyskočil, kteří se objeví i v nové filmové adaptaci.

Spolu s nimi se rolí dospělých zhostí Kristýna Kociánová, Marta Dancingerová, Štěpán Kozub, Miloš Vávra, Jan Novotný ad. Za kamerou stojí Laňkův stálý kameraman Václav Tlapák. Autorkou hudby bude Markéta Irglová. Původní příběh, který se odehrával v reáliích šedestých let, David Laňka přenesl do menšího města, do určitého bezčasí.

Tagy: ,