ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10385 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začalo natáčení nové pohádkové Zlatovlásky

0 jsk 9.4.2024

Po více než padesáti letech si milovníci pohádek budou moci užít klasický příběh Karla Jaromíra Erbena o Zlatovlásce v novém hávu. Před pár dny totiž začalo natáčení nové verze pohádky, jež v roce 1973 zařadila Petra Štěpánka coby Jiříka mezi herecké idoly konce minulého století.

Nyní se herec vrací v roli krále a v jeho původní roli mladíka bojujícího o přízeň zlatovlasé princezny se představí mladý herec Tomáš Weber. Film v režii Jana Těšitele se bude natáčet do června, v kinech by se měl objevit na začátku roku 2025.

Novou verzi pohádky připravoval už před lety režisér Václav Vorlíček s producentem Borisem Krištofem ze společnosti Three Brothers. „Bohužel právě v té době pan Vorlíček odešel, takže byť bylo všechno připravené, natáčení se nerealizovalo. Až doteď,“ vysvětlil Viktor Krištof, další z producentů s tím, že se nyní po deseti letech příprav s pomocí scenáristky snímku Anděl Páně Lucie Konášové vše zrevidovalo, přeobsadilo a přizpůsobilo vkusu současného diváka. Z původně hudební pohádky se stala více dobrodružná vizuální podívaná s velkým důrazem na zvířata.

Pojítkem mezi verzí pohádky z roku 1973 a současnou se stal herec Petr Štěpánek, který tehdy ztvárnil ústřední postavu Jiříka. „Je to už dvaapadesát let, co jsme točili původní Zlatovlásku. Tehdy hrál krále Ladislav Pešek. Nový scénář je samozřejmě trochu jiný a moc se mi na něm líbí, že počítá s velkým množstvím zvířat, která navíc mluví. I tady si jde Jiřík pro Zlatovlásku, ale doprovází ho zvířátka,“ objasnil oblíbený pětasedmdesátiletý herec.

V dalších rolích se ve filmu objeví například Jasmína Houf, Ján Jackuliak, Marián Mitaš nebo psík Štístko, kterého „hraje“ Parson Russel teriér jménem Boreggo.