ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6451 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začal proces s lékařem Michaela Jacksona

0 Redakce 29.9.2011

„Michael Jackson byl několik dní před svou smrtí v červnu 2009 velice slabý,“ řekl v úterý režisér Kenny Ortega, první svědek v procesu proti zpěvákovu osobnímu lékaři Conradu Murryovi. „Moc jsem se o jeho zdraví strachoval. Byl slabý a nejistý,“ dodal Ortega, který byl v té době odpovědný za přípravu turné This Is It, na něž se Jackson chystal vyrazit v červenci 2009.

Proces s kardiologem Murrayem začal v Los Angeles v úterý. Prokuratura jej viní z neúmyslného zabití. Soudí, že podáním léku propofol způsobil ztrátu zpěvákova vědomí, přičemž posléze jeho zdravotní stav dále nekontroloval. Podle mínění prokuratury byl lék propofol podaný v příliš velkém množství na to, že byl Jackson v domácím ošetřování. Pokud prý měl dostat tak silnou dávku, měl být v nemocnici pod stálým lékařským dohledem.

Největší šok během procesu zatím vyvolal prokurátor David Walgren, jenž soudu představil sérii fotografií mrtvého Michaela Jacksona a řekl, že nehorázné zanedbání péče a nekompetentnost lékaře Murraye zapříčinily smrt. Dodal, že zpěvák Murryovi věřil, což ho stálo život.

Obhájce lékaře Ed Chernoff řekl, že Jackson si za svou smrt mohl sám. Prý před svou smrtí  spolykal několik tabletek léku lorazepam a potom přidal propofol.

Murrayovi hrozí trest do čtyř let odnětí svobody. Soudního přelíčení  se účastní Jacksonovy sestry Janet a LaToya i další členové  jeho rodiny. Před soudní budovou se objevují fanoušci s transparenty s nápisy „Spravedlnost pro Michaela“. Proces se těší velkému zájmu médií.

JŠp