ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9723 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začal předprodej na festival sci-fi filmů Future Gate

0 Richard Winter 6.3.2014

První ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate, který se uskuteční od 13. do 16. března 2014 v pražském kině Bio Oko, zahájil předprodej vstupenek. Milovníci vesmírných dobrodružství si tak mohou již teď zakoupit vstupenky na jednotlivé projekce v ceně 100 Kč nebo permanentky na celý festival.

Přehlídka novinek i legend oblíbeného filmového žánru nabídne celkem sedm filmů, mezi nimi například kritiky ceněný snímek Europa Report, japonské animé Ghost in the Shell 2.0 od Mamoru Oshii, nebo kultovní dílo Stanleho Kubricka 2001: Vesmírná odysea. Většinu z uváděných filmů však na velkém plátně ještě příznivci sci-fi neměli šanci vidět a jejich promítání v rámci festivalu bude českou premiérou.

Festival Future Gate bude slavnostně zahájen ve čtvrtek 13. března 2014 projekcí amerického snímku Europa Report, který přiblíží, jak by mohl vypadat život na Europě, šestém měsíci planety Jupiter. Páteční program festivalu nabídne hned dva zajímavé tituly – švédskou parodii na filmy o superhrdinech Kenny Begins a první díl dnes již kultovní sci-fi série Vetřelec z roku 1979 v hlavní roli se Sigourney Weaver pod režijní taktovkou Ridleyho Scotta.

Příznivci žánru anime si přijdou na své v sobotu díky snímku Ghost in the Shell 2.0, legendě japonských animovaných filmů režiséra Mamoru Oshii. Post hlavního večerního obsadily hororové Poslední dny na Marsu s Lievem Schreiberem v roli člena vědecké expedice, svádějícího krutý boj z neznámou životní formou.

Neděle nadchne milovníky noční oblohy a objevování neznáma v nekonečném vesmíru. Program otevře japonský akční snímek Space Battleship Yamato a festival bude zakončen slavným filmem Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná odysea.