ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7409 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začal filmový festival v Cannes

0 jsk 7.7.2021

V jihofrancouzském letovisku Cannes začal v úterý 74. ročník filmového festivalu. Tato prestižní přehlídka se obvykle koná v květnu, ale tento rok byla kvůli pandemii odložena na pozdější termín. Loni se ze stejného důvodu nekonala vůbec.

Pandemie ovlivní i průběh samotného festivalu. Celebrity budou sice moci pózovat bez roušek, ale všichni účastníci se budou muset prokázat aktuálním negativním testem nebo potvrzením o očkování. Budou platit i zpřísněná hygienická opatření a pravidla dodržování sociálního odstupu, v důsledku kterých se nebudou konat mnohé tradiční festivalové večírky.

„Covid je stále tady, ale to, že jsme tady, že se nám festival vrací nás naplňuje silnými pocity úlevy a nadšení,“ řekl americký herec Adam Driver, jedna z hlavních postav muzikálu Annette, který byl uveden na úvod festivalu.

Festivalové porotě, jejíž většinu letos tvoří ženy, bude jako vůbec první černošský filmař předsedat americký režisér Spike Lee. Jejím úkolem bude posoudit 24 filmů, které byly zařazeny do soutěžní přehlídky.