ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22469 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začal 36. ročník festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio

0 jsk 13.10.2020

V Praze byl zahájen 36. ročník mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio. Tradiční festival, jehož pořadatelem je Český rozhlas, se vzhledem k epidemické situaci uskuteční poprvé v historii pouze on-line. Festival se koná od pondělí 12. do středy 14. října, finálové soutěžní příspěvky jsou k dispozici na webových stránkách festivalu až do neděle 18. října 2020.

V pořadí 36. ročník Prix Bohemia Radio se poprvé v historii uskuteční celý na platformě svého stejnojmenného webu Prix Bohemia Radio. Pondělí bude patřit hodnocení kategorie Dokument, v úterý zhodnotí odborná porota sekci Reportáž a ve středu kategorie Drama a Multimédia. „Festival i letos nabídne to nejlepší z rozhlasové tvorby a multimediálních projektů. Rád bych všem soutěžícím v jednotlivých kategoriích popřál mnoho štěstí a všem virtuálním návštěvníkům festivalu přeji, aby si jeho on-line podobu užili,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Soutěžní příspěvky si veřejnost může poslechnout na webových stránkách festivalu z pohodlí domova až do neděle 18. října 2020. Zástupci jednotlivých odborných porot poslali v kategorii Dokument do finálového výběru šest finalistů, v sekci Reportáž dvanáct, v kategorii Drama pět a šest projektů v sekci Multimédia.