ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10621 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zábradlí zve diváky do Klubu štědroňů

0 jsk 2.8.2023

Pražské Divadlo Na zábradlí již podruhé otevírá Klub štědroňů, abonentský program, v němž diváci za své mecenášské příspěvky divadlu obdrží nejen stálá místa v sále na každou z premiér, ale také možnost prozkoumat zákulisí, vyzkoušet si divadelní profese a seznámit se s divadelníky od herců až po jevištní techniky.

Klub štědroňů je v Divadle Na zábradlí relativní novinkou. Mecenášský klub vznikl v loňském roce se začátkem pětašedesáté sezony. Během prvních měsíců se v něm sešlo kolem deseti dárců, zájem divadelních nadšenců však nadále roste. Program Klubu štědroňů funguje ve dvou kategoriích na základě výše mecenášského příspěvku. V průběhu sezony se členové Klubu podívají nejen na všechny premiéry, ale také na zkoušky inscenací, prohlídku divadla s ředitelem Petrem Štědroněm nebo na slavnostní zahájení a zakončení sezony.

Ve druhé kategorii pak program Klubu nabízí i skutečně netradiční zážitky jako je jeden den ve vybrané divadelní profesi, speciální workshopy či přátelská setkání se členy hereckého souboru. Každý ze štědroňů se na sezonu stává nedílnou součástí divadla.

„Nesmírně si vážíme přátelské atmosféry, která mezi našimi štědroni samovolně vznikla a v níž se nesla všechna naše setkání. Když jsme se nervózně připravovali na první akci v podobě společné prohlídky divadla, ani nás nenapadlo, že večer skončí až lehce před půlnocí, po pár skleničkách dobrého vína a ve chvíli, kdy si polovina mecenášů bude tykat a těšit se na další klubové akce s nově nabytými přáteli,“ říká ředitel Divadla Na zábradlí Petr Štědroň. „Bylo by mi nesmírným potěšením, kdyby se naše štědroňská komunita postupně rozrůstala o další nadšené diváky, kteří mají chuť na Zábradlí prožít neopakovatelné chvíle v hledišti i v zákulisí.“

Registrace do Klubu štědroňů Divadla Na zábradlí na sezonu 2023/2024 je možná v průběhu léta či začátkem sezony. Program Klubu odstartuje hned v září v rámci slavnostního zahájení sezony a bude pokračovat například soukromou reprízou nové inscenace Bar či účastí mecenášů na první čtené zkoušce očekávané adaptace korespondence Michela Houllebecqua a Bernarda-Henriho Lévyho s názvem Veřejní nepřátelé.