ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11915 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Za tři týdny přijedou The National

0 Redakce 27.7.2011

The National, jedna z nejúspěšnějších amerických indie-rockových kapel současnosti, vystoupí na svém premiérovém koncertě u nás již za tři týdny, konkrétně 17. srpna v pražském Divadle Archa.

The National jsou ve své tvorbě inspirováni post-punkem, country-rockem či britpopem a bývají řazeni díky svému osobitému zvuku – mimo jiné mu dominuje baryton zpěváka Matta Bermingera – po bok takových kapel a hudebníků jako jsou Arcade Fire či Sufjan Stevens, se kterými také často spolupracují.

Kapela přijede do Čech představit zatím poslední album High Violet, které vyšlo na značce 4AD v květnu loňského roku. Ihned si získalo nadšené reakce jak kritiků (Uncut, NME, Pitchfork, New York Time, Guardian), tak fanoušků. V několika zemích dosáhlo na zlaté prodeje, bylo nominováno na Brit Awards či MTV Performing Woodie a získalo ocenění Q Award.

The National se netají  ani svými politickými názory, v roce 2008 podpořili kandidaturu Baracka Obamy, jejich skladba Fake Empire se stala neoficiální hymnou jeho kampaně. Vstupenky na pražský koncert jsou v prodeji v Divadle Archa a síti Ticketpro.

tz