ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18374 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Za Rozálií přišly Mraky při dešti

0 jsk 14.8.2023

Jen málokdo srší na české hudební scéně takovou energií jako zpěvačka, akordeonistka, herečka a tanečnice Rozálie. Loni na podzim vydala šansoniérka debutové album Korzetiér, za které získala nominaci na Objev roku v Cenách Anděl.

Nyní stále rozšiřuje už tak početnou fanouškovskou základnu i díky osobitým vystoupením. Na nich představuje i svou skladbu Mraky, kterou nyní vydává jako singl.

„Pamatuju si, že byl takový ten horký letní den a odpoledne se z ničeho nic stáhla mračna a začal šílený slejvák. Kromě deště ve vzduchu jsem cítila, že přichází i inspirace. Ještě ten večer jsem odjela na chalupu a dala písničku dohromady,“ popisuje Rozálie prvopočátky vzniku nového singlu, který opět sama napsala, zhudebnila a poté nahrála ve studiu Jana Balcara.

Zpěvačka se netají tím, že inspiraci čerpá především ze vztahů a silných životních zážitků. V textech pak do příběhů komponuje svůj autentický cynismus a syrovou ironii, ani u singlu Mraky tomu nebylo jinak.

„Nápad mi přinesl déšť a inspiraci jsem čerpala z pocitu zamilovanosti. Je to vlastně moje snad jediná pozitivní píseň bez náznaku skepse, přestože z tý velký lásky nakonec vznikla jen tato píseň,“ vysvětluje s úsměvem Rozálie.

Tagy: ,