ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26603 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Za měsíc začne Festival Krumlov

0 jsk 16.6.2023

Již za měsíc propojí Mezinárodní hudební festival Český Krumlov jedinečného genia loci Českého Krumlova nejen s klasickou hudbou. Osmnáct koncertů hlavního programu se odehraje na dvanácti výjimečných místech jihočeského města a jeho okolí, na čtyřech z nich dokonce úplně poprvé.

Festival spojí hudbu s tancem, herectvím, pantomimou či originální scénografií. Další desítky koncertů různých žánrů, workshopy malování, tance, výtvarné dílny, jógu s živou hudbou a další nabídne zdarma doprovodný program ve Festivalové zóně.

Zajímavý bude už zahajovací koncert. Odehraje se 14. července jako Francouzská noc a připomene jedno z klíčových dat historie, Pád Bastily dne 14. července 1789. V Letní jízdárně, v malebné scenérii zámku a jeho zahrad, uvede klavírista Alexander Melnikov Klavírní koncert č. 5 Camilla Saint-Saënse v doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou Roberta Jindry. Další díla francouzských skladatelů impresionismu a romantismu umocní originální taneční choreografie Jiřího Bubeníčka, které vyvrcholí podmanivým Bolerem.