ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11680 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Za Karla Gotta převzala jednačtyřicátého Slavíka dcera

0 jsk 28.11.2016

Na sobotním udílení cen Český slavík stejně jako loni triumfovali Karel Gott, Lucie Bílá a Kabát. První jmenovaný, který v anketě vyhrál již jednačtyřicetkrát, se stal i Absolutním slavíkem a získal cenu za nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls, a to za skladbu Země vstává.

Gott, který letos překonal rakovinu, ale na ceremoniál v Hudebním divadle Karlín v Praze nepřišel. Cenu v kategorii zpěváků za něj převzala jeho dcera Charlotte Ella. „Otec pozdravuje z nemocnice, kde je kvůli problémům se zády,“ uvedla.

Trofej za nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls převzal autor vítězné skladby, hudebník a zpěvák Michal David, který se mezi zpěváky umístil na třetí příčce. Před ním skončil Tomáš Ortel.

Lucie Bílá podevatenácté zvítězila mezi zpěvačkami, za ní se umístily stejně jako před rokem Lucie Vondráčková a Ewa Farna. Jedenácté prvenství mezi skupinami si připsala na konto formace Kabát, na dalších dvou příčkách skončili Ortel a Chinaski.

V kategorii Slavík bez hranic zvítězila opět skupina No Name, objevem roku se stal Pekař, hvězdou internetu je Porty a cenu pro najstreamovanější českou píseň získali Ben Cristovao a The Glowsticks za skladbu Asio.

Výsledky
Absolutní slavík: Karel Gott
Zpěváci:
1. Karel Gott
2. Tomáš Ortel
3. Michal David
Zpěvačky:
1. Lucie Bílá
2. Lucie Vondráčková
3. Ewa Farna
Skupiny:
1. Kabát
2. Ortel
3. Chinaski
Objev roku: Pekař
Slavíci bez hranic: No Name
Hvězda internetu: Porty
Nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls: Země vstává (Karel Gott)
Cena za nejstreamovanější českou skladbu: Asio (Ben Cristovao feat. The Glowsticks)