ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27916 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Za dveřmi je pražský festival pouličního divadla

0 jsk 22.6.2022

V horkém létě vnese festival Za dveřmi čerstvý vzduch do hlavního města. Každý den od 13. do 19. července diváky osvěží výkony českých i zahraničních umělců, které spojuje láska k pouličnímu divadlu. Vstup na festival je zdarma.

Akrobaté, žongléři, tanečníci a hudebníci oživí prostor před Průmyslovým palácem na Výstavišti i centrum metropole. Vystřídají se velkolepé show i intimní představení, nová zpracování známých pohádek i příběhy ryze aktuální. Nebude chybět hudební program, divadelní průvod velkých loutek a interaktivní světelná instalace Fénixova zahrada, která na jaře zdobila český pavilon Na světové výstavě EXPO v Dubaji.

„Pro festival Za dveřmi každoročně vznikají nové projekty, které prozkoumávají možnosti pouličního divadla. Ve spolupráci s kreativními lidmi z různých oborů vymýšlíme unikátní instalace, ve kterých se snoubí divadelní a výtvarné umění s nejmodernějšími technologiemi,“ říká producent festivalu Jakub Vedral. Program obsahuje představení pro celou rodinu, která nadchnou i náročného diváka.

(foto: Adéla Vosičková)