ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12988 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Z Goethe-Institutut odpadly části štukové výzdoby

0 jsk 25.7.2022

Z budovy na pražském Masarykově nábřeží 32, v níž sídlí Goethe-Institut, se během čtvrtečního pozdního večera uvolnily části štukové výzdoby, které dopadly na chodník. Nikdo nebyl zraněn, doprava v místě byla regulována. Majitel budovy, jímž je Diplomatický servis Ministerstva zahraničních věcí, obratem začal řešit další kroky. V první fázi bude na poškozené prvky ještě dnes umístěna ochranná síť.

„Ve čtvrtek 21. července se z atiky budovy zřítily menší části secesní výzdoby a dopadly do prostoru pro pěší, částečně i na tramvajovou trať,“ komentuje ředitelka Goethe-Institutu Sonja Griegoschewski. „Naštěstí se nikomu nic nestalo. Nároží v bezprostředním okolí budovy je uzavřeno, sám Goethe-Institut je nadále otevřený, bezpečný a veřejně přístupný.“

Oproti původním informacím nedošlo k poškození sochařské výzdoby na střeše budovy, která je dílem českého sochaře Ladislava Šalouna (1870-1946). Poškozena byla štuková plastická výzdoba atiky, která představuje bohatě zdobené nádoby s květy a ovocem v nadživotní velikosti.