ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15538 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Z ateliérů do olympijské Paříže

0 jsk 7.8.2023

Kulturní platforma Sport in Art, která spojuje umění se sportem, má za sebou od svého oficiálního vzniku v roce 2020 několik úspěšných výtvarných projektů.

Poté, co v reakci na ruskou agresi vůči Ukrajině vznikl charitativní projekt Make Art Not War a limitovaná série unikátních grafických listů od významných českých, ukrajinských a světových autorů, navázala platforma na téma veslování u příležitosti pražských Primátorek, a především Mistrovství světa ve veslování v Račicích v roce 2022.

Nyní Sport in Art přichází s novým výstavním projektem Art Grand Slam, jehož první ročník se uskuteční v roce 2024. Ten je určen profesionálním umělcům i začínajícím autorům do 30 let, a v nadcházejícím roce bude také reflektovat největší a nejslavnější sportovní svátek, Olympijské hry v Paříži. Mladí umělci mají nyní příležitost přihlásit se do Open callu na webu artgrandslam.org a ucházet se tak o své místo vystavovat po boku renomovaných českých umělců a získat rezidenční pobyt v Českém centru Paříž.

Tagy: