ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6226 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Yvonne Sanchez vyjíždí na turné

0 Petr Hašek 7.9.2012

Zpěvačka s kubánsko-polskou krví Yvonne Sanchez přichystala ke svému aktuálnímu albu Songs about Love i speciální šňůru koncertů, na které vystoupí s brazilským kytaristou Pedrem Taglianim. Ten ji doprovodil i v nahrávce, kterou Supraphon vydal na konci loňského roku.

Stejně jako na albu, tak i na dvanácti koncertech současného turné bude Yvonne Sanchez zpívat komorní podobu písní, interpretovaných jen za doprovodu kytary.

O to víc vynikne Yvonnin výjimečný, dráždivě zastřený a přitom výrazově bohatý hlas i osobitý feeling. Krom evergreenů jako Bucharachův The Look Of Love, Porterův Night And Day nebo uhrančivá bossa nova Corcovado ze zpěvníku Antonia Carlose Jobima, zařadila Yvonne do programu i své autorské písně.

Turné začne 7. září v Teplicích a sérii koncertů zakončí 28. září v jabloneckém Eutocentru.
Tagliani se začal na evropské scéně prosazovat v první polovině 90. let, kdy přesídlil do Vídně a posléze do Mnichova.

Latin-jazzoví nadšenci oceňují jak čtyři alba natočená s projektem Raiz de Pedra, tak i spolupráci se saxofonistou Thomasem Kugim nebo Duo Dois s pianistou Chrisem Gallem. Tagliani se podílel už na My Garden a vystoupil se Sanchezovou na řadě koncertů, ať již s kapelou nebo v duu.

Hudební talent Sanchezové při jejím pobytu v Polsku objevil v jednom jazzovém klubu i slavný multiinstrumentalista a vedoucí jazzrockové legendy SBB Józef Skrzek. Tehdy ani ne dvacetiletá Sanchezová, která hrála na perkuse, se Skrzekem odehrála v letech 1985 až 1986 několik desítek vystoupení.

rwi